سیب انفجار نارنجک افغانستان اخبار حوادث

سیب: انفجار نارنجک افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اجتماعی پايان امتياز‌دهي به مداحان

بعضی مداحان و حسینیه ها در دوران شهردار سابق به علت نگاه های پوپولیستی اوضاع بسیار مطلوبی پیدا کردند تا آنجا که نگاه خاص قالیباف به مداح ها میل به ورود به حرفه

پايان امتياز‌دهي به مداحان

پايان امتياز دهي به مداحان

عبارات مهم : ایران

بعضی مداحان و حسینیه ها در دوران شهردار سابق به علت نگاه های پوپولیستی اوضاع بسیار مطلوبی پیدا کردند تا آنجا که نگاه خاص قالیباف به مداح ها میل به ورود به حرفه مداحی را زیاد کردن داد و در آن سرنوشت افرادی به جرگه مداحان پیوستند.

پايان امتياز‌دهي به مداحان

توجه خاص شهردار سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران به مداحان زیاد در درون مسابقه های انتخاباتی و زیاد کردن کمک های نقدی نمود پیدا می کرد ولی در دوران محمدعلی نجفی شهردار کنونی پایتخت کشور عزیزمان ایران به خاص بعد از افشای کمک یک و نیم میلیاردی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران (منطقه 5) به هیات یک مداح مشهور از سوی یاشار سلطانی؛ سهم کمک های نقدی به مداحان به 200 میلیون تومان کم کردن یافت و تمرکز شهردار کنونی زیاد بر روی پرسشها عدیده شهری معطوف شد. ناهید خداکرمی عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه اگر شرکت های مذهبی خواهان برطرف تبعیض در دسترسی به منابع هستند، باید به میل خود از دریافت کمک های شهرداری خودداری کنند، گفت: شهرداری باید بتواند امور شهر و به خصوص بدهکاری 52 هزار میلیاردی شهرداری را هرچه سریع تر سر و سامان دهد.

چرایی کم کردن کمک

بعضی مداحان و حسینیه ها در دوران شهردار سابق به علت نگاه های پوپولیستی اوضاع بسیار مطلوبی پیدا کردند تا آنجا که نگاه خاص قالیباف به مداح ها میل به ورود به حرفه

سازمان های مذهبی در دوره قالیباف به مفهوم حقیقی از سوی شهردار سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران مورد حمایت کلان مالی قرار می گرفتند تا آنجا که در این رابطه یاشار سلطانی در سال گذشته افشاگری کرد. وی در سال گذشته طی توئیتی، لیست کمک های شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به هیات ها و حسینیه ها در بودجه سه سال گذشته را منتشر کرد. در این توئیت، رقم این کمک ها از 100 میلیون تومان تا 11 میلیارد تومان به هیات های مذهبی و حسینیه ها متفاوت بود. جهت مثال در یکی از بندهای این لیست، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران رقم 11 میلیارد و 500 میلیون تومان به یک حسینیه کمک کرده است.

سلطانی البته اندکی پیش از آن، کمک یک و نیم میلیاردی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران (منطقه 5) به هیات یک مداح مشهور را افشا کرد به همین علت محمدعلی نجفی، شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران دستور داد تا خبر کمک شهرداری منطقه 5 به یک حسینیه و مداح معروف جهت ساخت حسینیه ای در این منطقه پیگیری شود. از این رو، شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در دوره تازه در لایحه بودجه 97، سهم کمک های نقدی در ردیف مداحان را به 200 میلیون تومان کم کردن داد.

بودجه متعلق به مردم است

پايان امتياز‌دهي به مداحان

به نظر می رسد که شورای شهر هم در تلاش است تا سهم مدیریت شهری در اعطای کمک های نقدی به نهادهای مردم نهاد ازجمله هیات ها را، که به نوعی نهادهای مستقل محسوب می شوند، کم کردن دهد. ناهید خداکرمی عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه شهرداری قبل از هر چیز یک ماموریت واضح دارد که بر اساس آن باید امور و اداره شهر را برعهده داشته باشد و قرار نیست شرکت های دیگر را اداره کند، گفت: اگر اموری برعهده شهرداری قرار داده می شود، باید در چارچوب و راستای قوانین و وظایفی باشد که جهت شهرداری تعریف شده است است.

این عضو شورای شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: در مورد کمک به هر شرکت چه مذهبی و چه دیگر شرکت ها اگر در جهت کمک به رتق و فتق امور و اداره شهر باشد، می تواند بخشی از وظایف شهرداری را نیز مشمول بر شود و از منابعی که به آن وظیفه تخصیص داده شده است داده شده، استفاده شود. در رابطه با مساجد، حسینیه ها و مداحان؛ وقف، نذر و خیریه زیاد هست. اینها یک رویکرد مردمی و باعشق است که مردم آن را با علاقه انجام می دهند. اینکه از منابع عمومی بودجه ای را به کاری تخصیص داده شده است دهیم که مردم خودشان آن را انجام می دهند به نظر مطلوب نیست. وی افزود: اگر به مداحان امتیاز دادیم بعد باید به خوانندگان، هنرپیشگان، نویسندگان، شعرا و معلمان هم بودجه ای تخصیص داده شده است بدهیم؛ چون آنها هم کار صنفی انجام می دهند.

بعضی مداحان و حسینیه ها در دوران شهردار سابق به علت نگاه های پوپولیستی اوضاع بسیار مطلوبی پیدا کردند تا آنجا که نگاه خاص قالیباف به مداح ها میل به ورود به حرفه

بنابراین بعضی امتیازدهی ها مغایر با ماموریت شهرداری است ولی در حال حاضر با توجه به اینکه رأی به این کار داده شده است هست، باید به رأی اکثریت احترام بگذاریم. خداکرمی گفت: این امتیازدهی به هیات های مذهبی به خاطر برنامه پنج ساله دوم بود که این ردیف ها در آن آینده نگری شده است بود و به نظر می آید بر مبنای واکنش‌ها پوپولیستی شهرداری سابق بوده باشد و شاید هم جهت اهداف خاص و رسیدن به پاستور بوده که اصلا پسندیده نیست. خداکرمی اظهارکرد: به نظر می رسد شرکت های مذهبی اکنون از دریافت این کمک ها اجتناب کنند؛ البته اگر به دنبال منافع و عدالت اجتماعی هستند.

وی تاکید کرد که اگر شرکت های مذهبی خواهان برطرف تبعیض در دسترسی به منابع هستند باید به میل خود از دریافت این کمک ها خودداری کنند تا بتوان امور شهر و به خصوص بدهکاری 52 هزار میلیاردی شهرداری را هر چه سریع تر سروسامان داد؛ چراکه اجحاف در حق مردم است اگر جهت کمک به یکسری موسسات مذهبی، قرض دوباره ای ایجاد شود. خداکرمی با اشاره به اینکه شرکت تبلیغات اسلامی ردیف بودجه ای از دولت نیز دریافت می کند، گفت: واقعا پسندیده نیست که به عنوان مدیریت شهری بخواهیم امور شهر را معطل بگذاریم و بدهکاری ها را پرداخت نکنیم.

پايان امتياز‌دهي به مداحان

آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: ایران | شهردار | شهرداری | لایحه بودجه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs