سیب انفجار نارنجک افغانستان اخبار حوادث

سیب: انفجار نارنجک افغانستان اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اولویت دولت واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش شخصی است / جهانگیری

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول مدیر جمهوری برگزار شد. 

اولویت دولت واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش شخصی است / جهانگیری

جهانگیری: اولویت دولت واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش شخصی است

عبارات مهم : دستگاه

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول مدیر جمهوری برگزار شد.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول مدیر جمهوری در جلسه ظهر دوشنبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش شخصی و همکاری بخش شخصی جهت تکمیل این طرح ها گامی در جهت خدمت رسانی هر چه زیاد به مردم هست، گفت: سیاست دولت کم کردن تصدی گری و زیاد کردن نقش بخش شخصی در کشور است و خوشبختانه در جلسات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصمیمات خوبی در جهت اجرای این برنامه اتخاذ شده، ضمن آنکه این عنوان از مطالبات جدی مقام معظم رهبری نیز است.

معاون اول مدیر جمهوری افزود: با توجه به اینکه جهت تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور بیش از 450 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است و بودجه قوه مجریه امکان تامین این حجم از نقدینگی را ندارد، باید راهی جهت تأمین مالی اجرای این طرح ها پیدا کنیم که یکی از عالی ترین مسیرها واگذاری طرح ها به بخش شخصی است.

اولویت دولت واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش شخصی است / جهانگیری

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با تاکید بر اینکه باید شرایطی فراهم شود تا بخش شخصی انگیزه کافی جهت همکاری در اجرای طرح های نیمه تمام را داشته باشد، افزود: معافیت ها و امتیازات خوبی جهت بخش شخصی در نظر گرفته شده است و در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا نیز اختیارات کافی به کارگروه واگذاری طرح ها تفویض شده است تا با شرایط سهل و ساده طرح های عمرانی نیمه تمام به بخش شخصی واگذار شود.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول مدیر جمهوری برگزار شد. 

وی افزود: در برنامه ریزی جهت واگذاری طرح ها به بخش شخصی تمام ساز و کارهایی که جهت تسهیل جریان واگذاری مدنظر بوده، لحاظ شده است و دغدغه های مورد نظر بخش شخصی و دستگاه های اجرایی در مصوبات موردنظر قرار گرفته است.

معاون اول مدیر جمهوری ادامه داد: دستگاه های اجرایی با توجه به مصوبات خوب اتخاذ شده است جهت واگذاری طرح های نیمه تمام باید به سرعت این طرح ها را به بخش شخصی واگذار کنند و از این بعد هیچگونه بهانه ای پذیرفته شده است نیست.

جهانگیری با اشاره به اعلام آمادگی بعضی ایرانیان مقیم خارج از کشور جهت همکاری در تکمیل طرح های نیمه تمام، از همه دستگاه های اجرایی و به خاص شرکت برنامه و بودجه خواست زمینه و بسترهای مورد نیاز را جهت همکاری بخش شخصی و نیز فعالیت ایرانیان مقیم خارج از کشور فراهم سازند.

اولویت دولت واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش شخصی است / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری ضمن تاکید بر ضرورت هماهنگی کافی میان ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ستاد مقابله با تحریم و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا و اتخاذ تصمیمات هم جهت جهت بی اثر کردن تحریم ها ، تصریح کرد: تصمیم گیری ها و ساز و کارهایی که در دوران تحریم اتخاذ می شود باید در جهت زیاد کردن اقتدار دولت در مدیریت کشور باشد و نباید روال عادی اداره کشور را بر هم بزند. همچنین مورد نیاز است دبیرخانه های این سه ستاد، هماهنگی های مورد نیاز را انجام دهند تا دچار اختلال در تصمیم گیری و موازی کاری نشویم.

وی همچنین از مدیر شرکت امور اداری و استخدامی کشور خواست بررسی های مورد نیاز را بعمل آورد و ضمن هماهنگی با کمیسیون های ذی ربط دولت در خصوص ادامه کار و یا امکان ادغام بعضی از شوراها تصمیم گیری مورد نیاز را انجام دهند.

جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول مدیر جمهوری برگزار شد. 

جهانگیری با اشاره به بعضی پیشنهادات مطرح شده است در جلسه جهت توسعه بنادر کشور و بخصوص بندر شهید بهشتی چابهار، بر ضرورت تمرکز خاص جهت توسعه بندر شهید بهشتی چابهار تاکید کرد و گفت: با راه اندازی و رونق بندر شهید بهشتی چابهار شاهد کمک به روند توسعه سیستان و بلوچستان و رونق این منطقه خواهیم بود.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی همچنین با تاکید بر ضرورت حفظ موقعیت جغرافیایی کشور عزیزمان ایران و صیانت از مزیت های کشور در زمینه ترانزیت کالا خاطر نشان کرد: یکی از مباحث بسیار مهم تکمیل و توسعه کریدورهای ترانزیتی کشور است و در شرایطی که دشمن های در تلاش هستند نقش کشور عزیزمان ایران را از بعضی کریدورهای ترانزیتی نظیر بزرگراه ابریشم کمرنگ کنند، مورد نیاز است جلساتی در این خصوص برگزار و راهکارهای حفظ جایگاه و موقعیت استراتژیک کشور عزیزمان ایران بررسی و بصورت روشن و دقیق وظایف هر دستگاه در این زمینه مشخص شود.

اولویت دولت واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش شخصی است / جهانگیری

در این جلسه که وزرای فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نیرو، مدیر شرکت برنامه و بودجه، مدیر شرکت امور اداری و استخدامی کشور، معاون علمی و فناوری مدیر جمهوری، معاون مدیر جمهوری در امور زنان و خانواده، مدیر هیأت عامل صندوق توسعه ملی و مدیر اتاق بازرگانی کشور عزیزمان ایران نیز حضور داشتند، دبیر ستاد گزارشی از اوضاع پروژه های نیمه تمام کشور ارائه کرد و گفت: در حال حاضر 6 هزار پروژه ملی و 70 هزار پروژه استانی نیمه تمام در کشور وجود دارد که جهت تکمیل آنها به اعتباری بالغ بر 450 هزار میلیارد تومان نیاز است.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون 72 پروژه ملی به ارزش 7600 میلیارد تومان به بخش شخصی واگذار شده است است.

در ادامه این جلسه گزارشی از ساختار نظام تصمیم گیری مقابله با تحریم ارائه شد و پیشنهاد گردید کمیته هایی در دستگاه های اجرایی متفاوت جهت رصد تحریم ها و آثار ناشی از آن فعال شوند و پیشنهادات مورد نیاز را جهت بی اثر کردن تحریم ها به دبیرخانه ستاد انتقال یافته کنند.

در این جلسه همچنین مدیر شرکت بنادر و دریا نوردی بسته پیشنهادی این شرکت را جهت زیاد کردن نقش ترانزیتی کشور ارائه کرد و بعد از بحث و تبادل نظر در خصوص این بسته پیشنهادی تصمیماتی در جهت توسعه بنادر کشور و استفاده از همه ظرفیت های بنادر بخصوص در شرایط تحریم اتخاذ شد.

واژه های کلیدی: دستگاه | هماهنگی | تحریم ها | جهانگیری | صندوق توسعه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs